e-Twinning

Avrupa Okul Ortaklıkları e-twinning projemizin kısa filmi Avrupa 1.si…

      İlköğretim Okulumuz "Crossing Borders Via Videos" adlı e-twinning projesine dahil olmuştur. E-twinning AB üyesi ve AB aday ülkeler arasında eğitim, kültür, öğrenme teknikleri ve pedagojik yaklaşımların karşılıklı paylaşıldığı bir Avrupa Okul Ortaklığı projesidir.

       Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Hırvatistan, İspanya, Hollanda, İzlanda, Bulgaristan, Avusturya, Letonya, İtalya, Norveç ortaklığıyla yürütülen projede, yıl içerisinde farklı temalarla çekilecek olan videoların, proje ortakları tarafından oluşturulan web sitesinde yayınlanması ve videoların düzenlenecek bir film festivalinde öğrenciler ve web sayfası ziyaretçileri tarafından oylanarak en iyi videonun seçilmesi aşamalarından oluşan projede farklı kültürlerin ortak bir platformda buluşması sağlanmaktadır.

      "Crossing Borders Via Videos" için 6. ve 8.sınıf öğrencilerimizin katılımıyla çekimleri tamamlanan, Türkiye ve okulumuzun tanıtımını içeren ilk kısa film, proje ortağı ülkelerin beğenisine sunulmuş ve "Ülkem ve Okulum " katkı sağlanmıştır. İkinci video çekiminin teması proje ortağı ülkeler tarafından "Okulda Bir Günüm", Projenin ikinci yılında ise üçüncü videonun teması "Yaşadığım Şehir" olarak belirlenmiştir.

      Proje okullar arası eğitim işbirliğini geliştirmenin yanı sıra, öğretmen ve öğrencilerimizin BIT araçları kullanım becerilerini artırma, yabancı dilin ilerlemesine yardımcı olma, yeni bir sosyal paylaşım platformu yaratarak; özgüven, iletişim, hoşgörü niteliklerini geliştirme ve ülkelerin karşılıklı olarak birbirlerini tanımaları konusunda istek uyandırma amaçları taşımaktadır.

      Ayrıca verilen şifreler ile çocuklarımız diğer ülke çocuklarıyla arkadaş olup, online konuşabilmektedir. Proje kapsamında yapılan çalışmalar pps, video, fotoğraf veya yazılı doküman olarak Twinspace 'de yayınlanmaktadır.

       Proje kapsamında Türkiye ve okulumuzun tanıtımını içeren ilk kısa film İnternet üzerinden tüm ülkelerin katıldığı oylama sonucu 1.lik , proje ortağı ülkelerde yapılan oylama sonucu 3.lük kazandı. Proje koordinatör ülkesi Çek Cumhuriyeti okulumuza ve öğrencilerimize katılım ve başarı sertifikaları göndermiştir.

      İlk videomuza www.youtube.com adresinden Turkey- Crossing Borders via Videos başlığıyla veya web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player