Office 365 Kurulum Klavuzu

1. Adım

Gazi Üniversitesi Microsoft Office 365 kurumsal abonesidir. Gazi Üniversitesi Personelleri ve Öğrencileri Gazi Üniversitesi kurum e-posta adreslerini kullanarak Office 365 hesaplarını aktif hale getirebilirler. Office 365 sistemine abone olmak için http://www.office.com/getoffice365 adresine giriniz. Ekranda görüldüğü gibi Office 365'i ücretsiz edinin alanına Gazi Üniversitesi e-posta adresinizi yazarak Kullanmaya başlayın butonuna tıklayınız.

Eğer daha önce giriş yaptıysanız http://portal.office.com adresine girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.2. Adım

Gazi Üniversitesi kurumsal e-posta adresi girişi yapıldıktan sonra ekranda olduğu gibi öğrenci veya personel doğrulaması yapmak için sizden seçim yapmanız istenecektir. Eğer Gazi Üniversitesi personeli iseniz Öğretmenim, Gazi Üniversitesi öğrencisi iseniz Öğrenciyim seçimini yapınız.


3. Adım

Kayıt işlemini tamamlamam için sizin gerçekten Gazi Üniversitesi mensubu olduğunuzun doğrulamasını gerçekleştirmek için, girmiş olduğunuz gazi e-posta adresine Office 365 kullanıcısından kimlik doğrulama maili gönderilmektedir.4. Adım

Gazi Üniversitesi mensubu olduğunuzu doğrulamak için https://zbr.gazi.edu.tr/zimbra/adresinden Gazi e-Posta hesanıxıa giriniz. Office 365 kullanıcısından gelen e-postayı açarak ekranda görüldüğü gibi Evet, bu benim butonuna tıklayınız. Böylece kimlik doğrulama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.


5. Adım

Evet, bu benim butonuna tıkladıktan sonra, Office 365 hesabınızı oluşturmanız için sizden adınızı, soyadınızı ve sisteme giriş yapabilmeniz için gerekli olan şifrenizi girmenizi isteyen Hesap oluşturma ekranı gelecektir. bu ekranda gerekli bilgileri girerek Başlat butonuna tıklayınız.


6. Adım

Daha sonra, arkadaşlarınızın veya meslektaşlarınızında Office 365'den haberdar olmasını sağlamak için, eğer isterseniz sizden davet göndermenize olanak sağlamaktadır. Kurum içindeki arkadaşlarınızın Gazi E-posta adreslerini yazarak davet gönderebilirsiniz. Eğer davet göndermeden devam etmek isterseniz Atla bağlantısına tıklayarak devam edebilirsiniz.7. Adım

Yeni kayıt olduğunuzda veya tekrar giriş yapmak istediğinizde http://portal.office.com adresi kullanıarak Gazi E-Posta adresinizi ve kayıt esnasıda oluşturduğunuz şifreyi kullarak Office 365'e giriş yapabilirsiniz.


8. Adım

Kayıt işlemini tamalayıp giriş yaptıktan sonra Microsoft Office uygulamalarını online olarak kullanabilirsiniz. Office 365 kurumsal üyelik sayesinde her bir kullanıcıya 1 Gb alan vermektedir.
Oluşturulan dökümanları sistem üzerinde saklayabileceğiniz gibi bilgisayarlarınıza da indirebilirsiniz.