Avrupa Komşular Bayramı

      Tüm Avrupa ülkelerinde her yıl mayıs ayının son perşembe günü kutlanan Avrupa Komşular Bayramı'na (European Neighbours' Day) okulumuz ev sahipliği yaptı. 29 farklı ülkeden (Tunus, Fransa, Macaristan, Romanya, Yunanistan, Letonya, Almanya, Portekiz, İtalya, Polonya, İspanya, İran, Kırgızistan, Sierra Leone, Zimbabwe, Litvanya, Gürcistan, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Danimarka, Norveç, İngiltere, Fildişi Sahili, Hollanda, Jamaika, Gine, Kongo, Gine-Biso, Gambi, Kenya) gelen öğrenciler Özel Lise ve Fen Lisemizin öğrencileri, kardeş okulumuz Satı Kadın İlköğretim Okulu öğrencileri ve Okul Aile Birliği üyelerimizle bir araya geldiler.

       Avrupa Komşular Bayramı kutlamalarımız açılış konuşmalarıyla başladı. Geleneksel Türk kahvaltısı sonrası spor salonumuzda grup oyunları oynandı. 70 kişilik grup 5 farklı gruba bölünerek ısınma oyunları oynadılar. Örümcek ağı ve balon oyununda misafirler ve öğrencilerimiz büyük keyif aldılar. Oyunların ardından idari katta bulunan European Neighbours' Day logosunu hep beraber boyadılar. Kumaşın üstüne isimler yazıldı, resimler çizildi.

      Kutlamalar, misafirlerimizin ve öğrencilerimizin anı kartlarına komsular günü ve okulumuzda düzenlenen etkinlikler hakkında en güzel ya da en komik anılarını yazmalarıyla son buldu.