Okulusun da Büyüsün

        Okulumuz Projeler Koordinatörlüğü ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gazi Endüstri Topluluğu işbirliği ile "Okusun da Büyüsün Projesi" görkemli bir kütüphane açılışıyla tamamlandı.

       Öğrencilerimizin yardımlaşma, paylaşma, sorumluluk duygularını geliştirmek, maddi durumu yetersiz olan okulların ve bireylerin kitaplara ulaşmasını sağlamak amacıyla dahil olduğumuz "Okusun da Büyüsün Projesi" Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları Eylem 1.2 kapsamında kabul edilerek, Romanya ve Bulgaristan'dan da katılımcıların dahil olmasıyla uluslar arası bir boyut kazandı.  

       Proje kapsamında Elmadağ Yeşildere Köyü Fatih İlköğretim Okulunda kütüphane oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz kitap toplama kampanyası sonucunda çok sayıda kitap toplandı. GÜ Endüstri Topluluğunun kütüphane olarak kullanılacak binayı onarmasının ve modern bir yapıya kavuşturmasının ardından okulumuzdan gönderdiğimiz kitap ve ders materyalleri düzenli bir şekilde kütüphaneye yerleştirildi. 5 Haziran 2013 tarihinde açılışı gerçekleştirilen kütüphane ile Yeşildere Köyü Fatih İlköğretim Okulu modern bir kütüphaneye kavuşmuş oldu.