The World's Coloured Glasses

      Youth For Understanding (Anlayış İçin Gençlik) – ya da tüm dünyada bilinen adıyla YFU kar amacı gütmeyen uluslararası bir öğrenci değişim organizasyonudur. YFU, 59 ülkede bulunan üye kuruluşları aracığıyla çalışmalarını dünya çapında yürütmektedir. YFU'nun misyonu değişen dünyada gençleri sorumluluklarına ve fırsatlara hazırlamaktır.

       Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında okulumuz Projeler Koordinatörlüğü ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir öğrenci değişim organizasyonu olan YFU  (Youth For Understanding -Anlayış İçin Gençlik) gönülleri işbirliğinde “The World’s Coloured Glasses” projesi gerçekleştirildi.

      Anadolu Lisemizde Portekiz ve Şili’den gelen gönüllülerin katılımıyla gerçekleştirilen proje ile öğrencilerimizin kişisel gelişim ve yaşam becerilerini artırmaya, var olan AB Gençlik Programları gibi uluslar arası fırsatlardan haberdar olmalarına yönelik atölye çalışmaları yapıldı. İletişim ve kültürlerarası öğrenme gibi konuların ele alındığı atölye çalışmaları, İngilizce olarak ve yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak gerçekleştirildi.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player